U can smell the history - zapach historii

elkady elkady

My name is walid elkady i speak arabic english and polish iwas born in cairo this city which you can smell the fragrance of history Cairo is the capital of egypt since about 1000 years ago.

I belive that when you come to visit cairo its very good to visit the pyramid and the museum but don’t miss this chance to visit old cairo

The oldest part of cairo situated in the south of Salah EL Din Citadel .

You can visit khan elkhalily there u can smell special scent from the spice shopes and feeling as you be back with the history when you see the building and spice shops

And you can make shopping from bazars there

You can sail with small boat fyluka in river nil and see the beatiful sunset

witaaaaaaaaaaaam :)

Mam na imię łalyd Elkady, urodziłem się w Kairze w tym mieście, w którym można poczuć zapach historii... Kair jest stolicą Egiptu od ok. 1000 lat.

Zgadzam się, że kiedy przyjedziesz do Kairu bardzo dobrze jest odwiedzić piramidy i muzeum, ale nie przegap tej szansy i odwiedź stary Kair.

Najstarszą część Kairu położoną w południowej części Cytadeli Salah ad Din.

Możesz też odwiedzić Khan Elkhalily, tam możesz poczuć specyficzny zapach sklepów z przyprawami i doznać uczucia jak byś się cofnął w czasie kiedy zobaczysz te budynki i sklepy z przyprawami.

I możesz zrobić zakupy na tutejszym bazarze.

Możesz też popłynąć w małej łodzi nazywanej po arabsku fyloka i zobaczyć piękny zachód słońca.

Hurghada

Hurghada, znany w Egipcie jako Ghardaga, było kiedyś jedynie prostą osadą rybacką. Ale obecnie, z jego krystalicznie czystą wodą, nienaruszonymi rafami i mnóstwem wraków statków, stało się ono jednym z najlepszych egipskich celów turystycznych. centrum miasta z jego bazarami, meczetami i żywą atmosferą odzwierciedla typowe egipskie życie. Dalej w głąb lądu leżą Góry Pustynne, idealne dla wycieczek pustynnych. Przede wszystkim Hurghada oferuje słońce i relaks - wszystko, czego mogłeś potrzebować na swoje wakacje.

Z więcej niż 20 km hoteli wzdłuż plaży, Hurghada może zaspokoić potrzeby każdego odwiedzającego, od nurkowania z aparatem tlenowym przez windsurfing do safari pustynnego. Każdy może wybierać od najpiękniejszych 5-cio gwiazdkowych hoteli do prostych domów gościnnych, i wszystko pośrodku. Hurghada jest znany na świecie jako centrum jednych z najlepszych skoków do wody. W ciągu kilku godzin od swojego hotelu możesz znaleźć się wśród grupy wysp, które są zagwarantowanym domem dla miejsc nurkowania, żeby wprawić w osłupienie nawet najbardziej doświadczonych nurków.

Przybrzeżne wyspy kuszą nurka do odkryć. Oczywiście jest również dostępnych wiele innych rekreacyjnych ćwiczeń.

Inne wyspy znajdujące się obok i cele obejmują Wyspę Shadwan I wyspa gifton (Nurkowanie, nurkowanie z rurką, rybołówstwo, ale żadne pływanie),


Service details

  • Available Anytime
  • Starts at Traveler's Location

Travel pro profile

  • Licensed Guide